درمان با تخت ماساژ میگان

تخت ماساژ

درمان با تخت ماساژ استفاده از فنّاوری‌های جدید جهت بهره‌گیری از مزایای روش‌های کایروپراکتیک، طب فشاری، طب سوزنی، گرما درمانی و ماساژ در شرایطی کاملاً آرامش‌دهنده می‌باشد. این روش ترکیبی از طب جامع شرقی، طب علمی غربی و فنّاوری پیشرفته و جامع سیستم ماساژ میگان است. قوانین تخت میگان بر این اعتقاد بناشده است که در صورت قرارگیری سیستم استخوان‌بندی در شرایط بهینه و کارکرد صحیح سیستم عصبی، بدن قادر به ترمیم و درمان خود خواهد بود.

متخصصین ما در کلینیک طب فیزیکی و توان‌بخشی دکتر پور قاسمیان، از تخت میگان برای مقاصد درمانی مختلفی استفاده می‌کنند و این درمان برای بیماران مختلف با مشکلات مختلف اثرات و نتایج متفاوتی به همراه دارد. هدف متخصصین ما از استفاده از این تخت ماساژ، آرام کردن عضلات مختلف با استفاده از خاصیت ماساژ و انتقال حرارتی این تخت و درمان مشکل ایجادکننده درد می‌باشد. متخصصین ما بسته با وضعیت و مشکل هر فرد، برنامه خاصی که می‌تواند شامل تمرکز درمان بر روی قسمت بالا یا پایین، یا کل ستون فقرات باشد، تنظیم می‌کنند. جهت اطلاع از فواید و کاربرد تخت میگان و مناسب بودن آن برای مورد خود می‌توانید از طریق شماره 03132372301 تماس حاصل فرمایید

مزایای تخت ماساژ میگان و کاربردها


 • رگهای خونی را گرم کرده و باعث بهبود جریان خون و کاهش کلسترول خون می‌شود.
 • با حل کردن توده‌های چربی اطراف ستون فقرات باعث تمیز شدن خون می‌شود.
 • به تولید خون از مغز استخوان کمک می‌کند.
 • ترمیم ستون فقرات آسیب‌دیده و انحراف یافته را تسریع می‌کند.
 • درد و سفتی موجود در سراسر بدن را کم می‌کند.
 • قرمزی ناشی از اشعه مادون‌قرمز و تورم در مفاصل و بافتهای ارتباطی را کم کرده و با تأثیر مستقیم در عصب‌های انتهایی و پیرامونی باعث تسکین درد می‌شود.
 • به دلیل خارج کردن سم از بدن، خون و اکسیژن بهتر در سرتاسر اندام‌ها جریان پیداکرده و به تسکین درد ناشی از بیماری‌هایی مانند آرتروز، فیبرومیالژیا، درد ماهیچه‌ها، گرفتگی عضلات و سیاتیک کمک زیادی می‌کند.
 • ماساژ عمیق بافتها باعث بهبود جای زخم‌ها شده و در رهاسازی مشکلات ناشی از کشش‌های فیزیکی عضلات مؤثر می‌باشد.
 • غدد لنفاوی را ماساژ می‌دهد.
 • انرژی بدن را افزایش می‌دهد.

اصول ماساژ گرمایی میگان


تخت ماساژ میگان

از ماساژ دستگاه غلتک بر روی تمامی بدن درحالی‌که گرمای نافذ آن به تمام قسمت‌های بدنتان نفوذ می‌کند لذت ببرید. در این هنگام درمان با کمک اشعه مادون‌قرمز نیز بر روی شما انجام می‌گردد.

ماساژ

ماساژ میگان

طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده تمرینات ماساژ باعث ایجاد تغییرات زیادی در سلامت جسمی و روحی فرد می‌شود. جلسات منظم ماساژ باعث کاهش دردهای مزمن، تسریع بهبودی بسیاری از آسیب‌های ورزشی، چابک‌تر کردن ماهیچه‌ها و تمرکز بهتر می‌شود. تخت ماساژ میگان قسمت‌های کلیدی بدن را ماساژ داده و هم‌زمان باعث زدودن سم از بدن، افزایش جریان خون و کاهش سفتی عضلات می‌گردد.

ماساژ لنفاوی

ماساژ لنفاوی

یکی از هدف‌های تخت میگان ماساژ غدد لنفاوی است. این غدد قسمتی از سیستم ایمنی بدن بوده و سلول‌هایی بانام لیمفوسیت را تولید می‌کنند که وظیفه حفاظت از بدن در مقابل عوامل خارجی را بر عهده‌دارند. ماساژ غدد لنفاوی باعث تحریک برخی فعالیت‌ها در بدن می‌شود. طبق تحقیقاتی که توسط دکتر اس.چانگ و همکارانش انجام‌شده است تأثیر مثبت تخت میگان بر بهبود عملکرد غدد لنفاوی ثابت‌شده است. طبق مقاله چاپ‌شده در «ژورنال اینترنتی درمانی دیگر»، دستگاه‌های ماساژ گرمایی یا TMD-ها در صورت دو بار استفاده در هفته باعث بهبود سلول‌های لیمفوسیت و درنتیجه بالا بردن عملکرد ایمنی بدن می‌شود. در این مقاله همچنین اذعان شده است TMD-ها جهت افراد مسن و یا افراد مبتلابه ایدز نیز می‌توانند مفید باشند. قبل از ماساژ TMD حتماً با پزشک مشورت نمایید.

کایروپراکتیک

کایروپراکتیک

سیستم میگان بر این اساس پایه‌ریزی شده است که بدن در صورت قرارگیری صحیح اسکلت و کارکرد صحیح سیستم عصبی می‌تواند خود را ترمیم و درمان کند. تخت ماساژ حرارتی میگان با تکنولوژی پیشرفته و منحصربه‌فرد خود به ترمیم یکپارچگی ساختار بدن و کاهش تداخل اعصاب با بازیابی تنظیم مهره‌ها می‌پردازد.

طب فشاری

طب فشاری

نقاط طب سوزنی توسط وزن شخص تحریک می‌شود. تخت ماساژ حرارتی میگان با مسدود کردن موقت جریان Qi، از فواید طب فشاری بهره می‌گیرد. این کار، جریان Qi را آغاز کرده و باعث خارج شدن مواد سمی از بدن می‌شود.

طب سوزنی

طب سوزنی

همان‌گونه که می‌دانید سلامت شخص به جریان مناسب انرژی در بدن که به آن Qi می‌گویند، وابسته است. تحریک نقاط خاص در بدن باعث شارژ دوباره نیروی زندگی و اصلاح قدرت تعادل بدن می‌شود. این کار با کمک طب سوزنی انجام می‌گیرد.

گرما درمانی (فتیله گذاری)/ اشعه مادون‌قرمز

گرما درمانی

فتیله گذاری یک درمان شرقی بوده که در آن گرما به برخی نقاط خاص طب سوزنی اعمال می‌شود. میگان به‌وسیله تحریک حرارتی باعث جریان بهتر خون و کشش بهتر بافتهای نرم بدن می‌شود. علاوه بر آن باعث زدودن سم از بدن، بالا بردن عملکرد سلول‌های بافت‌ها، بهبود رهاسازی ماهیچه‌ها و کاهش دردها با از بین بردن آلودگی‌های بدن می‌شود.

فنّاوری پیشرفته میگان از اشعه‌های مادون‌قرمز برای نفوذ عمیق‌تر گرما تا عمق 7 سانتیمتر در بدن بهره می‌گیرد.

حباب‌های گاز هلیوم /یشم

حباب‌های گاز هلیوم /یشم

برای سالهای متمادی یشم به‌عنوان یک سنگ درمانی اسرارآمیز در کشورهای شرقی شناخته‌شده بود. خانواده‌های سلطنتی در آسیا همواره این سنگ را به دلیل اثر جادویی‌اش بر بدن انسان گرامی می‌داشتند. علوم غربی نیز این سنگ را به دلیل داشتن رسوبات کلسیم و منیزیم و تأثیر آن در جوان‌سازی انسان تکریم می‌کند.

هنگامی‌که یشم توسط هلیوم گرما داده شود از خود اشعه مادون‌قرمز ساطع می‌کند. اشعه مادون‌قرمز باعث آزاد شدن یون‌هایی می‌شود که جهت استمرار سلامت فرد و سیستم جوان‌سازی بدن مفید و لازم است.

با توجه به این قانون میگان جهت ماساژ از یشم که در بالای حباب هلیوم قرار دارد استفاده می‌کند. این ترکیب به همراه تکنولوژی پیشرفته میگان، طبیعی‌ترین روش جهت سلامت بدن، فکر و روح را به همراه یک ماساژ فراموش‌نشدنی به شما ارائه می‌کند.

مزایای تخت ماساژ میگان


برخی از مزایای تخت ماساژ میگان به شرح زیر است:

 • تسکین درد
 • کاهش سختی مفاصل
 • جذب کلسیم در غشاء سلولی که باعث بهبود روند درمان می‌شود.
 • زدودن سم از بافتها و مفاصل
 • بهبود رنگ صورت
 • کاهش استرس، افزایش آرامش و آزاد کردن تنش‌های مزمن بدن
 • کم کردن تورم و التهاب
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • افزایش جریان خون مشابه زمانی که تمرینات ورزشی انجام می‌دهید.
 • بهتر کردن سیستم خواب
 • سوزاندن کالری (در یک جلسه 30 دقیقه‌ای حدود 600 تا 2400 کالری سوزانده می‌شود)

موارد عدم استفاده


استفاده از تخت ماساژ میگان برای افرادی که شرایط زیر را دارند توصیه نمی‌شود:

 • چندین زخم و جراحت باز در بدن دارند
 • شکستگی یا احتمال شکستگی استخوان
 • حساسیت نسبت به گرما یا تمرینات ورزشی
 • سابقه عمل جراحی در ستون فقرات یا کفل‌ها
 • وزن بالای 300 پوند (این وزن حداکثر وزن قابل‌تحمل تخت ماساژ میگان است).

سؤالات رایج


آیا درمان با تخت ماساژ میگان درد دارد؟

در جلسات اول استفاده از تخت ماساژ میگان احتمال درد وجود دارد. در این روش ماساژهای عمیقی داده می‌شود که باعث شکستن رسوبات کلسیم و چسبندگی ماهیچه‌ها می‌شود. بهتر است در حین تحمل فشار آرام باشد و نفس عمیق بکشید. اگر فشار وارده زیاد بود می‌توان پدهایی به تخت ماساژ میگان اضافه کرد. بعد از گذشت چندین جلسه، استفاده از تخت میگان برای شما بسیار آرامش‌دهنده خواهد بود به‌طوری‌که برخی از افراد هنگام ماساژ به خواب می‌روند.

مدت‌زمان هر جلسه چقدر است؟

هر جلسه ماساژ تمام بدن یا کار بر روی بدن به‌طور میانگین یک ساعت به طول می‌انجامد. جلسات نیم ساعته معمولاً برای ماساژ قسمتی از بدن مانند گردن، شانه‌ها، پاها یا کف پاها کافی خواهد بود. بسیار از افراد جهت رسیدن به آرامش بهینه از جلسات یک الی دوساعته استفاده می‌کنند.

هر فرد با چه فاصله زمانی می‌بایست از تخت ماساژ میگان استفاده نماید؟

میزان فاصله زمانی بین جلسات استفاده از تخت ماساژ میگان بستگی به دو مورد زیر دارد:

 • کیفیت ماساژ
 • میزان استرسی که در زندگی تحمل می‌کنید و یا روش زندگی شما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره و تماس